W prosty sposób możemy przegrywać płyty do plików mp3 z płyt które nie mają zabezpieczeń. Płyta jak każdy nośnik z czasem ulega zużyciu i dla własnej wygody warto skopiować nagrania np., w formacie mp3 lub innym, dającym się odtworzyć na komputerze. Uruchamiamy program do rippowania płyt AIMP Audio Converter.

Otwieramy folder napędu CD\DVD z włożoną płytą audio i zaznaczamy wszystkie ścieżki na płycie Track 01, Track 02 itd? i wciskamy otwórz ,jeśli nasz komputer ma połączenie z Internetem płyta CD zostanie odnaleziona w bazie danych i nazwy utworów oraz wykonawca dodane zostaną automatycznie . Odpada nam w ten sposób ręczne wpisywanie znaczników i tytułów utworów.

Następnym krokiem będzie zaznaczenie opcji Przenieś pliki do zaznaczonego folderu ,w ten sposób zgrane z płyty utwory znajdą się w wybranym przez nas folderze na dysku twardym komputera.

Wciskamy przycisk startu i kopiujemy nagrania z płyty. Ostateczny wynik naszej pracy to folder z plikami mp3 ,które są dokładnymi kopiami utworów z płyty audio.

Wypróbuj trening Tabata w domu.